Jakie thrillery i horrory warto zobaczyć?

0
786
włączanie telewizora pilotem
Przedstawiamy ciekawe thrillery i horrory, które naprawdę warto zobaczyć | fot.: materiał partnera

Widzowie często decydują się na produkcje, które budzą w nich cały wachlarz emocji – od niepokoju przez strach aż po poczucie grozy. Przedstawiamy ciekawe thrillery i horrory, które naprawdę warto zobaczyć.

Atak na świat, czyli „World War Z”

„World War Z” pokazuje Ziemię podczas tajemniczej epidemii zombie. Wystarczy tylko ugryzienie zarażonego, aby kolejna osoba stała się tym przerażającym stworzeniem. Kiedy Gerry Lane, stojąc w ulicznym korku wraz z rodziną, dostrzega wybuch zarazy, już wie, że nadszedł dla ludzkości ostateczny czas. Panuje nieposkromiony chaos i panika. Zjawisko rozprzestrzenia się w zastraszająco szybkim tempie, pandemia prowadzi do upadku światowych rządów, a za dziewięćdziesiąt dni może już nie być świata, jaki znamy… Wszystko to wyzwala w Gerrym nieposkromioną wolę walki, przede wszystkim jednak chce on zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich. W główną rolę wciela się Brad Pitt i jest w niej naprawdę przekonujący. Sprawdź popularne thrillery i horrory na https://hbogo.pl/filmy/thrillery-horrory.

Niebezpieczna panika – „Epidemia strachu”

Nieznana dotąd choroba coraz bardziej się rozprzestrzenia i prowadzi do śmierci milionów ludzi zaledwie kilka dni po zakażeniu. Pierwszą ofiarą jest Beth Emhoff. Zespół naukowców śledzi krok po kroku jej ostatnie dni, aby móc ustalić pochodzenie nowego wirusa. Badacze, dr Erin Mears i dr Ellis Cheever, próbują przygotować się na najgorszy scenariusz, jednocześnie nie wzbudzając paniki wśród społeczeństwa. Dużo może namieszać ambitny blogger Alan. „Contagion – Epidemia strachu” to film, w którym można podziwiać świetnych aktorów. Każdy z nich doskonale wpasowuje się w swoją rolę. Jude Law to niemal książkowy wzór tajemniczego, przewrotnego i bardzo ambitnego człowieka. Do każdej produkcji wnosi on nutkę niespotykanej ekstrawagancji. Z kolei Kate Winslet to prawdziwa ikona kina.

Lekka propozycja na wieczór – „Straszny film 3”

Traktujący wszystkie schematy z horrorów z przymrużeniem oka „Straszny Film 3” to okazja do doskonałej zabawy w gronie rodziny i znajomych. To produkcja dynamiczna i serwująca żarty jeden po drugim. Ciekawska dziennikarka Cindy Campbell próbuje ustalić powiązanie między tajemniczymi kręgami na polu byłego pastora a kasetą video. Po jej obejrzeniu ginie przyjaciółka głównej bohaterki, Brenda. Na domiar złego trzeba jeszcze odeprzeć inwazję kosmitów. Kiedy na ekrany wkracza Leslie Nielsen, który wciela się w rolę prezydenta Stanów Zjednoczonych, widzów mogą ogarniać już tylko salwy śmiechu. Taka produkcja nie jest typowym horrorem ani thrillerem, jednak może spodobać się tym osobom, które lubią czarny humor oraz ironiczne spojrzenie na różne zdarzenia.

Każdy gatunek filmowy ma coś do zaoferowania, dlatego pokuszenie się o obejrzenie różnych produkcji może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza że wyjątkowe thrillery i horrory trafiają w gust wielu odbiorców.


Artykuł partnera