8 książek o rozwoju osobistym i organizacji pracy

0
612
kobieta z książkami na głowie
Jakie książki wybrać? Które książki odmienią Twoje życie? | fot.: stock.adobe.com

Nowy Rok to szczególny czas, kiedy wielu z nas zaczyna wdrażać w życie liczne postanowienia. Planujemy schudnąć, rzucić palenie czy zacząć czytać więcej książek. Początek roku napawa nas nadzieją i mobilizacją do zmiany swojego życia. Pamiętać jednak należy, że nie trzeba czekać do kolejnego miesiąca, czy kolejnego roku. Odpowiednia pora na zmianę swojego życia jest zawsze, bo najważniejsze to działać, a nie czekać.

Skarbnica wiedzy

Zastanawiałeś się kiedyś jak zorganizować swoje życie na nowo? Jak to zrobić? Od czego zacząć? Nie jest łatwo, kiedy nie ma się odpowiedniego planu. Na szczęście, podobne pytania zadawało już sobie wielu. W efekcie tego, możesz dziś sięgnąć po liczne publikacje na temat samorozwoju i skorzystać z wiedzy ludzi, którzy kiedyś mieli takie problemy jak Ty teraz. W dobie Internetu, coraz rzadziej sięgamy po klasyczne publikacje. Często zadawalamy się wiadomościami, które przeczytamy w krótkim artykule na ulubionym portalu. Zapominamy o istnieniu książek, a to duży błąd, bo są one prawdziwą skarbnicą wiedz. Dlatego też warto skorzystać z mądrości, którą niosą. Jakie książki wybrać? Które książki odmienią Twoje życie? 

Top 8 książek o rozwoju osobistym

„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale Carnegie  – Ta książka to klasyka gatunku. Jeżeli zaczynasz interesować się rozwojem osobistym, musisz przeczytać tę książkę. Pomimo, że upłynęło wiele czasu od jej napisania, książka porusza wciąż aktualne tematy. Publikacja napisana w prosty, przejrzysty i przyjazny dla czytelnika sposób. Dowiesz się z niej w jaki sposób rozmawiać z ludźmi, co robić, a czego nie robić, by osiągnąć sukces zawodowy. Znajdziesz tu przykłady prosto z życia. Książka pomoże osiągnąć sukces w życiu rodzinnym, towarzyskim i zawodowym. 

„4-godzinny tydzień pracy” Thimoty Ferriss – Innowacyjne i nowe spojrzenie na organizację czasu pracy. Autor przedstawia swoją historię, mówi o tym jak w krótszym czasie zarabiać więcej, o tym jak sam wielokrotnie zwiększył swoje zarobki przy jednoczesnym zmniejszeniu czasu pracy i o tym jak żyć tu i teraz, nie odkładając życia na później. 

„Siła nawyku” Charles Duhigg  –  Publikacja otworzy Ci oczy jak działają nawyki i w jaki sposób kształtują Twoje życie. Walka ze złymi nawykami, które mamy nie jest łatwa, dlatego trzeba umieć je okiełznać i wprowadzić takie, które wpłyną pozytywnie na nasze życie. 

„Jak przestać się martwić i zacząć żyć” Dale Carnegie – Książka dla każdego z nas, a szczególności dla pesymistów. Wielu z nas ma tendencję do zamartwiania się. Publikacja pomoże przywrócić myśli na właściwe tory. 

Potęga podświadomości” Joseph Murphy – Książka zmieni Twój sposób myślenia. Pomoże zaprogramować podświadomość i usunąć z Twojej głowy graniczenia, które sam sobie stawiasz. Dzięki innemu spojrzeniu łatwiej Ci będzie osiągnąć to, o czym marzysz. 

„Potęga teraźniejszości” Eckhart Tolle – Publikacja o tym jak ważna jest celebracja chwili. Teraźniejszość to jedyny czas, nad którym powinniśmy się skupiać. Przeszłość już się wydarzyła, przyszłość jest niepewna, wpływ mamy tylko na to co jest teraz. 

„7 nawyków skutecznego działania” Stephen R. Covey – Książka przedstawia pozytywne nawyki, jakie powinniśmy wypracować, by osiągnąć szczęśliwsze, lepsze życie. 

„Zjedz tę żabę” Bryan Tracy – Poradnik dla osób, chcących podnieść efektywność swojej pracy. Tytułowa żaba, to rzeczy, które odkładamy w pracy na później. Ponieważ są dla nas najtrudniejsze, wolimy zająć się nimi na końcu. Autor pokazuje, że takie myślenie jest błędem i wskazuje jak sobie poradzić z problemem. 

Jeżeli zdałeś sobie sprawę z tego, że chcesz zmienić swoje życie, to zrobiłeś właśnie pierwszy krok w tej metamorfozie. Książki o rozwoju osobistym to niewątpliwie wielka pomoc w tym, by wykonać kolejne. Powodzenia!

BMA