Najlepsze firmy grozy na wieczór ze znajomymi!

0
855
Chcesz zorganizować wieczór filmowy ze znajomymi lub z partnerem, ale nie wiesz, jakie tytuły wybrać, aby się nie nudzić? | fot.: stock.adobe.com

Chcesz zorganizować wieczór filmowy ze znajomymi lub z partnerem, ale nie wiesz, jakie tytuły wybrać, aby się nie nudzić? Trafiłeś/aś w odpowiednie miejsce!

Najlepsze filmy grozy roku 2020!

Horrory ze starych lat królują u znawców, jednak warto zagłębić się także te jak najbardziej współczesne. Przedstawiamy listę najbardziej cenionych produkcji roku 2020:

  1. „Niewidzialny Człowiek” – od momentu, kiedy mąż Cecylii popełnił samobójstwo, zaczynają prześladować ją dziwne zjawiska. Krytycy oceniają ten film bardzo wysoko i stwierdzają, że Elizabeth Moss, czyli aktorka grająca główną postać, znowu ich nie zawiodła!
  2. „Sputnik” – jest to idealna opcja dla fanów horroru, ale i Sci-Fi. Astronauta wyrusza w podróż kosmiczną, jednak kończy się ona wypadkiem. Kiedy wraca na ziemię nie jest jednak sam. W jego ciele żyje teraz tajemnicza istota. Widzowie oceniają film na bardzo wysokim poziomie, więc chyba warto dać mu szansę?
  3. „Numer 32” – po przeprowadzce do nowego mieszkania rodzina zaczyna podejrzewać, że miejsce to jest nawiedzone przez duchy. Widzowie oceniają film bardzo wysoko, twierdzą, że ma on klimat. Będzie idealnym wyborem podczas wieczoru filmowego!
  4. „Relic” – córka, matka i babka prześladowane są przez uosobienie demencji. Krytycy twierdzą, iż jeszcze nikt w żadnej produkcji nie mówił „tak strasznie o demencji”. Ta australijska produkcja na pewno wprowadzi klimat grozy i tajemnicy.
  5. „Dodaj do ulubionych” – film ten porusza tak naprawdę współczesny problem, internetu. Opowiada on o influencerze, który wybrał się ze swoimi znajomymi do Moskwy, aby tam szukać natchnienia do nagrywania nowych vlogów. Nikt z nich nie wiedział jednak, iż podczas tej podróży będą musieli walczyć o przetrwanie. Produkcja z pewnością skłoni Twoje towarzystwo do myślenia i ożywionej dyskusji!

Kultowe filmy grozy, które warto zobaczyć ze znajomymi

Teraz skupimy się na horrorach, które od lat są na topie i nigdy się nie nudzą. Wiele osób uważa, iż filmy grozy ze starszych lat są tymi straszniejszymi i bardziej mrożącymi krew w żyłach. Chyba warto się o tym przekonać?

  1. „Piątek trzynastego” – ten film powinien oglądnąć każdy fan horrorów. Jest to pierwowzór filmów grozy, gdzie seryjny morderca ściga i zabija po kolei grupę nastolatków, która wyjechała z miasta, aby dobrze się bawić. Widzowie są zachwyceni klimatem filmu i twierdzą, że niektórych scen się nie spodziewali, co jest bardzo ważnym aspektem podczas oglądania takich produkcji!
  2. „Krzyk” – seria horrorów, na której może opierać się cały Twój wieczór filmowy. Oglądając te produkcje wchodzimy w świat nastolatków i ścigającego ich maniaka w masce, który stara się zabić każdego z nich w różne, krwawe sposoby.
  3. „Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną” – chyba każdy słyszał o tej produkcji. Na ekranie zobaczymy historię, która oparta została na autentycznych wydarzeniach i historii seryjnego mordercy Eda Geina. Horror spotkał się z ogromną aprobatą widzów, ale także krytyków filmowych.
  4. „Egzorcysta” – jeśli lubisz filmy oparte na zdarzeniach paranormalnych, trafiłeś idealnie. Historia 12-letniej Regan, w której ciele i duszy zamieszkał sam diabeł, z pewnością mrozi krew w żyłach nawet tych najodważniejszych widzów.
  5. „Koszmar z ulicy Wiązów” – każdy fan horrorów musiał słyszeć o historii Freddie’go Krueger’a, który swoje ofiary mordował w ich własnych snach. Produkcja spotkała się z tak wielką aprobatą widzów i krytyków, że twórcy zdecydowali się na sequel.

Jeżeli Ty i Twoi znajomi lubicie stare filmy, warto się skupić na tych starszych filmach grozy. Mają one w sobie wspaniały klimat, który zachwyci każdego, a z pewnością będziecie się również bać, czego na pewno oczekujecie. Wartych uwagi filmów grozy jest mnóstwo, te jednak spotkały się z bardzo wielką aprobatą widowni i są godne polecenia. Życzymy wspaniałego wieczoru filmowego!

JOR