Wahasz się jaki prezent kupić na święta? Korzystaj z oferty na Black Friday!

0
2681
Black Friday
W dokładnym tłumaczeniu Black Friday to nic innego jak Czarny Piątek. Określenie to oznacza pierwszy dzień wyprzedaży poprzedzających święta Bożego Narodzenia | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Nie możesz doczekać się wyprzedaży? Kompletujesz już listę prezentów świątecznych dla bliskich? Black Friday to idealny moment na rozpoczęcie świątecznych zakupów. Liczne promocje pozwolą na sprawienie bliskim pięknych prezentów nie tracąc przy tym wszystkich oszczędności.

Co to jest Black Friday ?

W dokładnym tłumaczeniu Black Friday to nic innego jak Czarny Piątek. Określenie to oznacza pierwszy dzień wyprzedaży poprzedzających święta Bożego Narodzenia.

Czy jest to kolejny wymysł naszego pokolenia?

Historia Czarnego Piątku sięga drugiej połowy XIX w. i związana jest ze Świętem Dziękczynienia. Co roku, w ostatni czwartek listopada, Amerykanie przygotowują uroczyste kolacje podczas, których dziękują za wszystko, co spotkało ich w całym roku. Dzień po Święcie Dziękczynienia oficjalnie rozpoczyna się okres świątecznych zakupów. Ten piątek to właśnie Black Friday.

Skąd nazwa Czarny Piątek?

Pierwsze skojarzenie do koloru czarnego to ciemność. Nazwa ta słusznie kojarzy się ograniczeniem widoczności. Ludzie biegającymi po sklepach jak oszalali, w poszukiwaniu największych rabatów, zaślepieni czerwonymi plakatami z promocjami. Black Friday swoją nazwę zawdzięcza filadelfijskiej policji. W latach 60. XX wieku dzień po Święcie Dziękczynienia na ulicach panował chaos spowodowany ogromnymi wyprzedażami. Długie kolejki do sklepów, korki na drogach czy akty agresji w walce o promocyjne produkty lub miejsce parkingowe zmusiły policję do wzmożonej pracy. Przez to pierwszy dzień wyprzedaży zyskał nazwę Black Friday.

W latach 80. XX wieku handlarze próbowali zmienić skojarzenie nazwy i zaczęli inaczej tłumaczyć pochodzenie nazwy Czarnego Piątku. Dla nich był to dzień zwiększonej sprzedaży, a co za tym idzie również i większych zysków. Według tej teorii, straty przez cały rok były zapisywane czerwonym atramentem, a od dnia wielkiej wyprzedaży zaczęły pojawiać się zyski, które były zapisywane dla odróżnienia na czarno. Black Friday miał być symbolicznym dniem prezentującym tę granicę.

Dlaczego w Black Friday warto myśleć już o świątecznych prezentach?

Czy Ty też co roku obiecujesz sobie, że Święta Cię nie zaskoczą i tym razem nie będziesz przepłacał kupując nieprzemyślane prezenty na ostatnią chwilę? Chciałbyś obdarować bliskich, ale Twoje oszczędności mówią, że nie stać się na coś porządnego? Black Friday to świetna okazja, żeby zaopatrzyć się w świąteczne prezenty. Większość sklepów przygotowuje specjalne promocje, które obowiązywać będą do końca dnia. Często z tej okazji wydłużają godziny otwarcia. Jeśli Twojej mamie marzy się voucher na relaksujący dzień w SPA, a brat będąc w sklepie stoi godzinę przy regale z najnowszymi grami, to koniecznie przejrzyj oferty przygotowane na Czarny Piątek 2019. W ten sposób kupisz trafione prezenty i nie zbankrutujesz.

Informacje o nadchodzących zniżkach są publikowane wcześniej, dzięki czemu możemy sprawdzić, który sklep proponuje nam najkorzystniejszą ofertę. Warto zaplanować wcześniej jakimi prezentami chcemy obdarować bliskich i z taką listą ruszyć na Black Friday. Organizacja z pewnością oszczędzi nam trochę czasu. Podczas Czarnego Piątku możemy skompletować prezenty w dużo niższych cenach, a tuż przed Świętami zrelaksować się w rodzinnym gronie zamiast stresować się biegając po sklepach.

Black Week

Nie miałeś czasu w piątek? Pracowałeś do późna i ostatnią rzeczą, na którą miałeś ochotę to zakupy? A może zapomniałeś, że siostrzeńcowi również wypadałoby wręczyć prezent? Nie martw się, nie musisz gnać do sklepu na chwilę przed zamknięciem. Możesz skorzystać z niektórych okazyjnych cen również w kolejne dni. Z roku na rok sklepy wydłużają okres promocji nawet do tygodnia, tworząc tym samym cały Black Week. Dzięki temu każdy ma szansę załapać się na przedświąteczne okazje.

Black Friday 2019
Z roku na rok sklepy wydłużają okres promocji nawet do tygodnia, tworząc tym samym cały Black Week | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Cyber Monday

Bieganie po sklepach Cię przeraża? Jesteś fanem zakupów w domowym zaciszu za pomocą komputera czy smartfona? Nic straconego, bo jest jeszcze Cyber Monday. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom i małej ilości czasu wolnego sklepy internetowe stworzyły własną wyprzedażową tradycję. W pierwszy poniedziałek po Black Friday możesz zrobić świąteczne zakupy nie wychodząc z domu. Rabaty są równie atrakcyjne, a nie musisz męczyć się przebijając przez tłumy łowców promocji.

Black Friday – promocje w Stanach Zjednoczonych

Czarny Piątek dla Amerykanów to już pewna część tradycji. Sklepy przedłużają godziny otwarcia, a często są czynne przez całą dobę. Ceny są obniżane nawet o 90%, więc nie ma się co dziwić, że ludzie są w stanie stać w ogromnych kolejkach, aby upolować coś dla siebie w okazyjnej cenie. Daleko nam do tak ogromnych promocji, jednak święto wyprzedaży zdobywa coraz większe uznanie wśród klientów w naszym kraju.

Black Friday 2019

Pierwszy dzień wyprzedaży odbywa się w czwarty piątek listopada, tuż po Święcie Dziękczynienia. W tym roku Czarny Piątek 2019 przypada więc na 29 listopada. W Internecie pojawiają się już strony przygotowane specjalnie na tę okazję. Mają na celu gromadzenie ofert różnych sklepów, aby ułatwić nam plany zakupowej wycieczki podczas Black Friday. Warto do tego czasu odłożyć mniej ważne zakupy na później i zebrać oszczędności na Czarny Piątek.

Czarny Piątek w Prezentmarzeń

Pomyśl już teraz o czym marzą Twoi bliscy i szykuj się na Black Friday. Skok ze spadochronem, przejażdżka sportowym autem, a może kurs sushi? W naszej ofercie możesz odnaleźć prezent dla każdego, a na jego realizację jest aż 365 dni.

Zastanawiasz się czy w tym roku Cię zaskoczymy? Nie martw się, w tym roku również szykujemy coś ciekawego dla wszystkich poszukiwaczy wrażeń. Oferujemy zwrot za zakupy w wysokości 50%. Co należało zrobić? Przy zakupie min. dwóch dowolnych prezentów na prezentmarzen.com wystarczyło wpisać kod rabatowy: blackfriday i opłacić zamówienie za pomocą PayU. Wtedy my wysyłaliśmy kartę podarunkową wartą 50% Twojego zamówienia do wykorzystania w naszym serwisie. To proste prawda? Można było otrzymać w ten sposób nawet 500zł zwrotu.


Materiał partnera zewnętrznego