Pożyczanie przez Internet – jak znaleźć najlepszą pożyczkę?

0
738
pożyczka online
Oczywiście najlepiej unikać zadłużania się, ale jeśli podejdziemy do tego mądrze, pożyczka wcale nie musi być dużym obciążeniem dla budżetu domowego | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

W życiu każdego może przyjść moment, w którym będzie potrzebował szybkiego zastrzyku gotówki. Pojawia się wtedy pytanie – gdzie najlepiej pożyczyć? Oczywiście najlepiej unikać zadłużania się, ale jeśli podejdziemy do tego mądrze, pożyczka wcale nie musi być dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Zapoznaj się z poniższymi poradami, żeby wybrać najlepszą z możliwych opcji.

Rodzaje pożyczek

Gotówkę możesz pożyczyć w banku lub instytucji pozabankowej. W banku możesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na dowolny cel. Zazwyczaj produkty bankowe są niżej oprocentowane. Jednak jeśli masz niską zdolność kredytową, możesz mieć problem z uzyskaniem finansowania w banku. Pożyczkę łatwiej jest uzyskać w instytucjach pożyczkowych, które często proponują droższe produkty, ale wiąże się z tym minimum formalności. Na rynku są firmy pożyczkowe, które oferują pożyczki długoterminowe, tzw. „na raty”, które spłaca się przez dłuższy okres, w równych, miesięcznych ratach. Istnieją również tzw. „chwilówki” – to specyficzny produkt. Mają bardzo wysokie oprocentowanie i należy je spłacić max. do 60 dni.

Koszty pożyczki i czas spłaty

Zanim podpiszesz umowę, koniecznie przeanalizuj koszty pożyczki. Składają się na nie m.in. odsetki, prowizja, ubezpieczenie, inne dodatkowe opłaty. Każdy pożyczkodawca ma obowiązek podawać RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Wybierz również optymalny czas spłaty. Im dłuższy, tym niższą ratę miesięczną otrzymasz. Jednak z drugiej strony zwiększy to całkowity koszt pożyczki. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, by miesięczna rata nie była zbyt dużym obciążeniem dla Twojego budżetu domowego, żeby nie mieć problemu z terminową spłatą zobowiązania.

Gdzie szukać najlepszych pożyczek online?

Zanim zdecydujesz się na pożyczenie gotówki, najlepiej porównaj oferty w różnych instytucjach. Koszty pożyczki mogą różnić się znacząco między poszczególnymi ofertami, więc warto poświęcić trochę czasu na analizę, żeby nie przepłacić.

Jeśli zależy Ci na czasie i wygodzie, możesz skorzystać z platformy pożyczkowej, która agreguje zarówno oferty banków jak i instytucji pożyczkowych. Dzięki temu, składając tylko jeden wniosek, w kilka minut otrzymasz różne oferty. Łatwo możesz je porównać w jednym miejscu i wybrać najlepszą z dostępnych. Największą tego typu platformą w Polsce jest Bancovo.pl. O tym jak wybierać pożyczki czytaj na https://www.bancovo.pl/baza-wiedzy/najlepsze-pozyczki-przez-internet-jak-wybrac/.

Innym sposobem, dużo bardziej czasochłonnym, jest np. korzystanie z różnego rodzaju rankingów i zestawień. Jednak należy pamiętać, że to co w nich widzimy, to jeszcze nie dopasowane oferty, a jedynie reklamy. Dopiero wnioskując na stronie wybranej instytucji, uzyskujemy skrojoną na miarę ofertę. Dlatego tak wygodne jest korzystanie z platformy pożyczkowej, bo w jednym miejscu wnioskujesz, porównujesz i zaciągasz wybraną pożyczkę.


Materiał partnera zewnętrznego