Jak internet zrewolucjonizował świat?

0
1949
potęga internetu
Internet jest połączeniem wszystkich pozostałych mediów | fot.: Fotolia

Internet służy ludzkości od kilkudziesięciu lat. Można śmiało stwierdzić, że zawładnął naszymi sercami. Codziennie z zasobów internetu korzysta ponad trzy miliardy osób. Pozwala na korzystanie z nieograniczonego zasobu usług z praktycznie każdego miejsca, gdzie dostępna jest sieć internetowa. Przedstawiamy kilka z wielu możliwości internetu.

„Jeżeli czegoś nie ma w Google, to nie istnieje”

Wyszukiwarka Google jest doskonale znana przez wszystkich użytkowników internetu. Jest najpotężniejszą bazą danych, połączeniem wszystkich encyklopedii. W ciągu sekundy wyszukiwarka znajduje odpowiedź na zapytania internautów ponad 500 tysięcy razy. Google jest świetną alternatywą dla osób chcących dostać informacje na wybrany temat, uzyskać porady czy znaleźć pożądane multimedia.

Wielka internetowa społeczność

Odległość nie jest ograniczeniem dla internetu. Kontaktowanie się z osobami oddalonymi o setki czy tysiące kilometrów nie stanowi żadnego problemu. Poczta email czy komunikatory pozwalają nawiązać kontakt z praktycznie każdego miejsca na świecie. Portale społecznościowe ułatwiają znalezienie osób, z którymi kontakt w przeszłości się urwał. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, by Facebook, Twitter czy Instagram stał się miejscem poznania nowych przyjaciół.

Ogromną popularnością cieszą się gry multiplayer w sieci. Pozwalają one na umilenie rozrywki grą z innymi osobami za pomocą internetu. Gra staje się przez to żywsza i nieprzewidywalna. Można stwierdzić, że gry multiplayer to rozszerzony portal społecznościowy. Nierzadko poznaje się tutaj nowe osoby, z którymi nawiązała się nić współpracy lub rywalizacji.

„Być na wyciągnięcie ręki” nadrzędnym hasłem internetu

Internet jest połączeniem wszystkich pozostałych mediów. Można posłuchać muzyki dowolnie posortowanej i dostosowanej do indywidualnego gustu każdego słuchacza. Radio nie daje takich możliwości. Większość filmów, seriali czy innych programów telewizyjnych jest dostępnym w internecie. Artykuły czy ogłoszenia prasowe są dostępne dla internautów na wyciągnięcie ręki. Swoją ulubioną gazetę coraz częściej można kupić w wersji multimedialnej bez wychodzenia z domu. Można stwierdzić, że internet w przyszłości może całkowicie wyprzeć z udziału nie tylko telewizję, ale także prasę oraz radio.

Rynek pracy także docenia możliwości internetu. Istnieje wiele stron umożliwiających dodanie ogłoszenia o pracę z pełnymi danymi na temat obowiązków nowo zatrudnionego. CV nie trzeba oddawać własnoręcznie do ręki przyszłego pracodawcy. Wystarczy skorzystać z poczty internetowej i tam wysłać swoje CV na odpowiedni adres. Dodatkowo baza ofert pracy w internecie jest tak ogromna, że znalezienie pracy nawet bez wykształcenia jest możliwe. Istnieje nawet możliwość zdalnej pracy przez internet.

Sklepy internetowe i korzystanie z nich stało się już codziennością. Zakupy w sieci często dają dużo wyższy wybór asortymentu, niż kupowanie w sklepach stacjonarnych. Dotyczy to głównie ubrań, samochodów czy elektroniki. Dowolne sortowanie, wybór przedziałów cenowych i bezproblemowe wyszukiwanie za pomocą paru kliknięć pozwalają klientom sklepów internetowych na komfortowe zakupy.  Istnieje możliwość internetowych płatności za zakup.

Internet stworzony jest dla ludzi. Jednak warto jest nauczyć się korzystać z niego rozważnie, ponieważ zbyt częste korzystanie z sieci może być powodem uzależnienia oraz być źródłem wielu innych niebezpieczeństw wynikających ze znalezienia niepożądanych treści.


KSA