Ile internetu wykorzystujemy na co dzień i jak dobrać do tego ofertę?

0
1378
zużycie internetu
Filmy i muzyka dostępne w internecie dostępne są w coraz lepszej jakości, strony internetowe stają się coraz bardziej złożone, a dodatkowo coraz więcej spraw można załatwić tylko za pośrednictwem sieci | fot.:pixabay.com

Zapotrzebowanie na transfer danych cały czas wzrasta o wiele szybciej, niż rosną pakiety internetowe u operatorów. Filmy i muzyka dostępne w internecie dostępne są w coraz lepszej jakości, strony internetowe stają się coraz bardziej złożone, a dodatkowo coraz więcej spraw można załatwić tylko za pośrednictwem sieci. W związku z tym pytanie ile internetu wykorzystuje się na co dzień, jest coraz bardziej zasadne. Poniżej zaprezentowane są uśrednione wartości wykorzystania internetu przy wchodzeniu na kilka popularnych serwisów i witryn.

Ile internetu zużywają serwisy multimedialne?

Coraz więcej osób słucha muzyki i ogląda filmy czy inne materiały wideo za pośrednictwem serwisów streamingowych. O ile muzyka nie wykorzystuje dużo transferu, o tyle ze streamingiem wideo jest wręcz przeciwnie. Spotify, czyli najpopularniejsze platforma do słuchania muzyki potrzebuje (w zależności od jakości) maksymalnie około 150 MB internetu na godzinę. Z drugiej strony jest popularna platforma filmowo-serialowa, czyli Netflix – godzina materiału w rozdzielczości FullHD wymaga blisko 5 GB, a 4K aż 7 GB. Dużo internetu wykorzystuje też YouTube. Materiały w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę to nawet 15-16 GB na godzinę. Wideo w rozdzielczości 720p potrzebuje około 1,5 GB, a 1080p – około 2-3 GB.

Ile internetu zużywają media społecznościowe?

Scrollowanie Facebooka, Twittera czy Instagramu to dla wielu użytkowników wręcz nawyk. Najmniej internetu zużywa Twitter – godzina przeglądania tweetów to około 40-50 MB. Godzina przeglądania facebookowego timeline’a zużywa około 100 MB, a Instagramu – do 150 MB. O wiele mniejsze wykorzystanie internetu występuje w przypadku rozmów za pośrednictwem komunikatorów. W Messengerze jedna wiadomość to kilka kilobajtów, więc 1 GB internetu to nawet kilkaset tysięcy wiadomości. Trzeba jednak pamiętać, że wykorzystanie internetu znacznie wzrośnie, jeśli oprócz wiadomości tekstowych będzie wysyłać się również zdjęcia i nagrane filmiki.

Wykorzystanie internetu a pakiet internetowy

Na rynku wciąż nie ma ofert internetu mobilnego bez limitu. Niektóre z nich są tak reklamowane, ale w rzeczywistości po przekroczeniu pewnej wartości, prędkość radykalnie spada i często dość mocno utrudnia komfortowe korzystanie z sieci. Warto więc wybrać ofertę z takim pakietem internetowym, który regularnie rośnie. Jest to o tyle istotne, że zapotrzebowanie na internet cały czas jest coraz większe. Ciekawą propozycję ma między innymi nju mobile. Ile internetu jest w pakiecie? W ofercie nju internetowy za 29 złotych na początku do wykorzystania jest 40 GB, ale dzięki usłudze „Im dłużej, tym lepiej” wartość ta systematycznie zwiększa się. Po pół roku wynosi już 80 GB, po roku 100 GB, a po dwóch latach aż 120 GB. Ze szczegółami można zapoznać się pod linkiem: https://www.njumobile.pl/oferta/internet-mobilny/. Nie ulega natomiast wątpliwości, że taka oferta z całą pewnością może być odpowiedzią na coraz większe wykorzystanie internetu.


Artykuł sponsorowany