Gaming: najlepsze w sieci

0
925
gamer grający online
Rynek gier wideo w ostatnich latach bardzo się rozwinął a możliwość gry sieciowej umocniła jego pozycję | fot.: stock.adobe.com

Gry komputerowe to coraz gorętszy temat. Rynek gier wideo w ostatnich latach bardzo się rozwinął a możliwość gry sieciowej umocniła jego pozycję. Jakie więc są najpopularniejsze tytuły, które gromadzą przed ekranami miliony graczy?

Counter-Strike Global Offensive

Pojedynek terrorystów z oddziałem antyterrorystów przeszedł już dawno temu do historii gier. Popularny CS przez lata gromadził (i nadal gromadzi) miliony graczy. Gra ta stała się również jednym z największych e-sportowych tytułów. Najlepsze drużyny przystępujące do turniejów walczą o ogromne finansowe nagrody opiewające na kilkaset tysięcy dolarów.

League Of Legends

Popularna „Liga” bądź „LoL” to gra z gatunku fantasy. Oferuje sieciową rozgrywkę polegającą na rozgrywaniu meczów i zdobywaniu punktów rankingowych, które określają poziom umiejętności gracza (ranga). League of Legends to obecnie jedna z najpopularniejszych gier pod względem rozrywkowym jak i e-sportowym. Co roku rozgrywane są turnieje, w których do wygrania są setki tysięcy dolarów.

Battle Royale

Fortnite

Playerunknown’s Battlegrounds zaczęło prawdziwy trend na gry z gatunku „battle royale”. Twórcy Fortnite poszli jednak o krok dalej i postanowili przenieść rozgrywkę do kreskówkowego świata gdzie bohaterami są rysunkowe postacie zamiast zwykłych ludzi. Gra nie posiada także scen z krwią dlatego też cieszy się bardzo dużą popularnością wśród najmłodszej części graczy.

Playerunknown’s Battlegrounds

Prawdziwy „boom” na tę grę co prawda minął, mimo wszystko popularny PUBG cały czas gromadzi masę ludzi na swoich serwerach. Playerunknown’s Battlegrounds zapewnił ogromne zainteresowanie grami typu „battle royale”. W następnych latach tytuł ten zszedł nieco w cień nowych gier czy też modów do innych popularnych tytułów takich jak Counter-Strike, Call of Duty, Battlefield czy też Fortnite.

Inne gry

Fifa

Fifa to seria gier, która ukazuje się każdego roku w okresie jesiennym. Dla fanów sportu a w szczególności piłki nożnej to produkcja numer 1. Fifa umożliwia rozgrywanie spotkań z rywalami z całego świata a także kompletowanie składu utworzonego ze swoich ulubionych zawodników.

Playerunknown’s Battlegrounds
Źródło: https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2059&STR=8
Playerunknown’s Battlegrounds
Źródło: https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2059&STR=8
Playerunknown’s Battlegrounds
Źródło: https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2059&STR=8

Grand Theft Auto V

Popularne GTA to jeden z największych tytułów, który od lat cieszy się nie słabnącą popularnością. Poprzednie edycje sprzedawały się świetnie i przyciągały przed ekrany miliony graczy. Nie inaczej było też z ostatnią póki co odsłoną tej serii. Grand Theft Auto V pobiło rekordy swoich poprzedników a dodatkowo wyróżniła go możliwość gry online. Mimo, że gra dostępna jest na rynku już od 7 lat to cały czas do gry loguje się bardzo pokaźna ilość osób. Twórcy gry dodają do niej aktualizacje a także dodatki, które zapewniają kolejne godziny rozgrywki w trybie fabularnym oraz nowe lokacje czy też pojazdy do gry online.

Minecraft

Kolejna gra, która z jednej strony ma już swoje lata jednak z drugiej jej popularność w ogóle nie słabnie. Produkcja została oczywiście bardzo rozwinięta i pierwotna wersja a ta obecna to niemal niebo a ziemia. W Minecraft dostępne są różnego rodzaju serwery, które oferują rozgrywkę ze znajomymi bądź i nieznajomymi osobami z różnych regionów świata.

Jak widać możliwości rozgrywki jest wiele i każdy może znaleźć coś dla siebie. Szacuje się, że w najbliższych latach liczba aktywnych graczy jeszcze wzrośnie.

JBA