Masz objawy żylaków kończyn dolnych – nie zwlekaj z leczeniem

1
1900
Leczenie żylaków
Przyczyn powstawania żylaków jest wiele. Jednak jako główne wskazuje się przede wszystkim wiek, uwarunkowania genetyczne, płeć oraz nieodpowiedni tryb życia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kiedy pojawiają się pierwsze objawy żylaków kończyn dolnych, wiele osób je bagatelizuje. Jednak jest to bardzo nieodpowiedzialne działanie. Dlaczego? Żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny. Mogą powodować również bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Dlatego z leczeniem żylaków nie wolno zwlekać. W jaki sposób można je leczyć? Czy istnieje skuteczna metoda na pozbycie się ich?

Dlaczego tworzą się żylaki?

Przyczyn powstawania żylaków jest wiele. Jednak jako główne wskazuje się przede wszystkim wiek, uwarunkowania genetyczne, płeć oraz nieodpowiedni tryb życia (zła dieta oraz brak ruchu np. praca w pozycji stojącej, czy praca w pozycji siedzącej). Do powstawania żylaków może się przyczynić także przyjmowanie niektórych leków. Na wystąpienie żylaków kończyn dolnych u kobiet może też wpływać ciążą. Wiąże się to ze zmianą gospodarki hormonalnej oraz obciążeniem, na jakie narażone są nogi w tym czasie.

Kiedy najlepiej przeprowadzić leczenie żylaków nóg?

Leczenie żylaków należy rozpocząć już w momencie pojawienia się pierwszych objawów takich, jak chociażby uczucie ciężkości nóg, obrzęki i mrowienie. Leczenie dobiera się w taki sposób, aby najlepiej odpowiadało zaawansowaniu choroby. W przypadku pierwszych symptomów z reguły lekarze zalecają przyjmowanie leków doustnych lub maści, które mają na celu zmniejszenie obrzęków oraz udrożnienie naczyń krwionośnych. Na późniejszym etapie choroby często zalecane są również zabiegi chirurgiczne. Jako jeden z najskuteczniejszych wskazuje się zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych.

Zabieg ten polega na odcięciu dotkniętego zmianami naczynia krwionośnego od całego układu, tak by nie była dostarczana do niego krew. Po takim zabiegu naczynko obkurcza się i z czasem całkowicie zanika. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga zakładania szwów. Po zakończonym zabiegu należy na nogę założyć specjalną opaskę uciskową w formie medycznej pończochy i nosić przez czas wskazany przez lekarza wykonującego zabieg.


Materiał partnera zewnętrznego