Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

0
1435
Pierścionek zaręczynowy na palcu
Bez względu na jego cenę, wielkość kamienia szlachetnego i rodzaj kruszcu – odpowiednia partnerka z pewnością doceni każdy pierścionek, który otrzyma od ukochanego mężczyzny. | fot.: fotolia.com, 96551246 | autor: BillionPhotos.com

Podjąłeś właśnie najważniejszą decyzję swojego życia – wybrałeś kobietę, z którą chcesz zbudować przyszłość. Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego to przy tej decyzji pestka – nic jednak bardziej mylnego! Oto krótki przewodnik, który w kilku prostych krokach przeprowadzi cię przez ten zaskakująco skomplikowany proces.

Jaki styl pierścionka zaręczynowego wybrać?

Dla wielu klasyczny pierścionek zaręczynowy to pierścionek z diamentem – elegancki, ponadczasowy, uniwersalny, świetnie pasujący do wyglądu i charakteru każdej kobiety. Dla tych, którzy chcą wyjść poza utarty szlak i porzucić estetyczne konwencje, na rynku dostępne są też bardziej ekstrawaganckie i awangardowe modele – różniące się od tych tradycyjnych rodzajem kamienia szlachetnego, jego kształtem, rozmiarem oraz charakterem oprawy. W ostatnich latach popularność zdobyły sobie takie kamienie, jak szmaragd o pięknym zielonym odcieniu, rubin w intensywnie czerwonym kolorze, niebieski szafir, błękitny topaz, czy radośnie żółty cytryn.

Jaką oprawę kamienia wybrać?

Kolejną kwestią, która wielu przyszłym panom młodym może spędzać sen z oka, to wybór odpowiedniej oprawy pierścionka zaręczynowego. Wyróżniamy kilka rodzajów – najbardziej tradycyjną jest oprawa szatonowa, w której kamień przytrzymywany jest za pomocą kilku ‘łapek’. W oprawie kanałowej kilka kamieni szlachetnych osadza się w rzędzie. Innym rodzajem oprawy jest z kolei oprawa pełna, która w pewny sposób utrzymuje cały kamień.

Jaki rodzaj kruszcu wybrać?

Pierścionek złoty, srebrny czy platynowy? Wybór odpowiedniego kruszcu zależy od wielu czynników – rodzaju kamienia szlachetnego, który stanowić będzie serce pierścionka zaręczynowego, jego kolor, charakter i indywidualne upodobania wybranki, wysokość budżetu narzeczonego. Dla wielbicieli tradycji, najlepszą opcją jest pierścionek z żółtego złota. Miłośnikom bardziej nowoczesnych rozwiązań może przypaść do gustu biżuteria wykonana ze złota białego, będącego stopem złota z cynkiem, niklem, a nawet srebrem. Dla panów, poszukujących dla swojej wybranki pierścionka nieco bardziej ekstrawaganckiego, poleca się platynę – metal o niezwykle silnym połysku, rzadko występujący, a przez to cenniejszy i bardziej szlachetny.

Jaki budżet przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego?

Cena pierścionka zaręczynowego wielu przyprawić może o zawrót głowy. Na rynku dostępnych jest jednak mnóstwo modeli, zarówno tych sprzedawanych niemal za bezcen (z cyrkonią, w cenie około 200 złotych), jak i tych o niebotycznie wysokich cenach. Ciężko jest ustalić górną granicę kwoty, którą warto jest przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy. Najlepiej jest podejść do jego zakupu z rozsądkiem – bez zapożyczania się u rodziny i znajomych czy brania kredytu. Nadchodzący ślub (gdy wybranka wypowie magiczne ‘tak’) i tak będzie już sporym, poważnie nadwyrężającym budżet wydatkiem. Kilka lub kilkanaście miesięcy przed planowanym dniem oświadczyn warto zacząć zbierać pieniądze, co pozwoli na rozsądny zakup i wybór bardziej wartościowego modelu.

Bez względu na jego cenę, wielkość kamienia szlachetnego i rodzaj kruszcu – odpowiednia partnerka z pewnością doceni każdy pierścionek, który otrzyma od ukochanego mężczyzny!


Materiał partnera zewnętrznego